Aktualności

08 marca 2024 r. Dzień Kobiet

8 marca 2024

Oznaki przemocy wobec kobiet rzucają się w oczy, jednak społeczeństwo wciąż zdaje się nie być na nie zbyt wyczulone. Według statystyk nawet 20% kobiet doświadcza przemocy ze strony swoich obecnych lub byłych partnerów. Każdego dnia mijamy je w pracy czy sąsiedztwie i nawet o tym nie wiemy. Piast Gliwice, z okazji Dnia Kobiet, postanowił zwrócić uwagę swoich kibiców na problem przemocy domowej i zachęcić ich, by nie ignorowali nawet najdrobniejszych oznak, że coś jest nie tak z ich znajomymi, przyjaciółkami, rodziną. Komunikat skierowany jest zarówno do kobiet, jak i mężczyzn.

 

W piątkowym meczu 24. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy Piast Gliwice zagra z Radomiakiem Radom w wyjątkowych, różowo-czarnych koszulkach, które mają zachęcić do zwracania uwagi na nietypowe, niecodzienne zjawiska lub zachowania, mogące świadczyć o tym, że nasi bliscy lub przyjaciele są ofiarami przemocy w rodzinie. Po zakończonym meczu zostaną wystawione na aukcje, z których dochód zostanie przekazany na Fundację "Pomoc Kobietom i Dzieciom".

 

Przy okazji akcji, Piast Gliwice opublikował wyjątkowy spot. Ponadto, dzień meczowy ogrywany będzie w specjalnej szacie graficznej, w której dominującym kolorem będzie różowy. Pozwoli to zachęcić do zachowania większej czujności i zwracania uwagi na oznaki, mogące świadczyć o przemocy.

 

Akcja prowadzona będzie pod hasłem #ZauważOznaki, a prócz Piasta Gliwice zaangażują się a nią również Kuchnia Vikinga i Fundacja "Pomoc Kobietom i Dzieciom".

 

KUPUJĄC TĘ KSIĄŻKĘ, WSPIERASZ FUNDACJĘ „POMOC KOBIETOM I DZIECIOM“, KRS 0000025056, www.przemockid.pl

8 kwietnia 2018

KUPUJĄC TĘ KSIĄŻKĘ, WSPIERASZ FUNDACJĘ „POMOC KOBIETOM I DZIECIOM“, KRS 0000025056, www.przemockid.pl. 

...

więcej

Boogie z zespołu Łobuzy Naszym Darczyńcą! Dziękujemy:)

20 grudnia 2018

 

Zwycięzca 9 odcinka 10 edycji Twoja Twarz brzmi znajomo Boogie z zespołu Łobuzy przekazał wygraną Naszej Fundacji:)

...

więcej

Od 01 marca 2024 r. zapraszamy na bezpłatne porady prawne, konsultacje psychologiczne i seksuologiczne

29 luty 2024

W ramach programu, realizowanego przez Fundację "Pomoc Kobietom i Dzieciom", finansowanego przez Urząd Miasta Stołecznego Warszawy Dzialnicy Praga Południe, od 01 marca 2024 r. zapraszamy osoby doznające przemocy w rodzinie, bądź osoby zmagające się ze współuzależnieniem do odbycia bezpłatnych porad prawnych, konsultacji psychologicznych i seksuologicznych.

...

więcej

G • A • U great as You - To Nasi Wspaniali Darczyńcy

15 listopada 2019

G • A • U to nie tylko ubrania, doskonała jakość i minimalistyczny styl, to także dbałość o otaczających ludzi i świat.

...

więcej

20 lecie

4 lipca 2021

20 lat działalności Fundacji "Pomoc Kobietom i Dzieciom"...

więcej

Kobieta została zgwałcona na dyskotece. Prokurator umorzył sprawę. "Skoro nie nosi bielizny, to prowokuje"

30 sierpnia 2021

https://weekend.gazeta.pl/weekend/7,177333,27496585,kobieta-zostala-zgwalcona-w-dyskotece-prokurator-umorzyl-sprawe.html

...

więcej

Fort Boyard Polska s01e07

3 października 2021

Zwycięzcy: modelka Osi Ugonoh, wokalista Czadoman i TikToker Krystian Ziętkowski swoją wygraną przekazali na cele statutowe Naszej Fundacji. Gratulujemy wygranej i dziękujemy za wielkie serce ❤...

więcej

OSTRZEGAMY PRZED OSZUSTAMI !!!

22 listopada 2021

Uwaga na oszustów !!!...

więcej

1 2

copyright 2012
Fundacja Pomoc Kobietom i Dzieciom